Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se večeras u polufinale Rolan Garosa, nakon što je pobedio Italijana Matea Beretinija sa 3:1 u setovima (6:3, 6:2, 6:7, 7:5).

Djoković, broj jedan na ATP listi pobedio je  Italijana, devetog igrača sveta, posle tri sata i 32 minuta igre.
U prvom setu, Djoković je u četvrtom gemu uspeo da oduzme servis protivniku, i tu prednost zadrži do kraja seta i osvoji ga sa 6:3.Djoković je u drugom setu dva puta napravio brejk, u petom i sedmom gemu, i ubedljivo priveo set kraju 6:2.

U trećem setu, oba tenisera uspela su da sačuvaju svoj servis i pobednik je odlučen u taj-brejku, u kome je Italijan bio sigurniji i rešio ga u svoju korist sa 7:5.

Djoković je u četvrtom setu, u 12 gemu iskoristio treću set i meč loptu, i tako osvojio set sa 7:5 i plasirao se u polufinale.

U polufinalu Djoković če igrati protiv Španca Rafaela Nadala.