Čudna utakmica sa dva različita poluvremena, u kojoj je domaćin dominirao tokom prvih 45 minuta, i početkom nastavka u kojem je i došao do kapitalnog vodstva od 2:0, ali i velikog povrtka šampiona Srbije za manje od jednog minuta za konačno i veliko slavlje svih onih kojima je “crveno-bijela“ boja na srcu!

“Red bul“ arena bila je poprište bitke u kojoj je Crvenu zvezdu bodrilo preko 10.000 navijača.

Salzburg - Crvena Zvezda (foto: twitter.com/RedBullSalzburg)

Salzburg – Crvena Zvezda (foto: twitter.com/RedBullSalzburg)

Tokom prvog poluvremena domaćin je pritiskao, stvarao prilike, i pravo je čudo kako bedem pred golom Borjana nije popustio prije finiša prvog poluvremena. Zvezda je primila gol u poslednjem minutu prvog dijela. Savršeno je centrirao Ulmer sa lijeve strane, Savić je katastrofalno reagovao i ostavio Dabura usamljenog na petercu, a on je neometan “otvorio stopalo” i proslijedio loptu u mrežu – 1:0.

Ni nastavak igre nije počeo dobro po “crveno-bijele”! Volf je bio brži od trojice srpskih igrača, šutirao sa nekih 18 metara, a onda ga je na ivici kaznenog prostora oborio Savić. Iako je bila izuzetno sumnjiva situacija, sudija Čakir nije imao dilemu i pokazao je najstrožu kaznu. Izraelac Dabur bio je siguran poslavši loptu u jednu, a Borjana u drugu stranu.

Međutim, crveno-bijeli“ se nisu predavali, i samo u roku od dva minuta vratili su se u igru!

Prvo je u 65. minutu borbeni Pavkov skočio, a onda je Degenek na desnoj strani oduzeo čistu loptu. Centrirao je na drugu stativu, gdje je Ben ostao usamljen i proslijedio je u mrežu, za 1:2. Samo minut kasnije šok u “Red Bul“ areni, ali i slavlje “delija“.

Samo 50-ak sekundi kasnije idealno je prekid sa centra izveo Krstičić i u “glavu pogodio” usamljenog Degeneka. On je prebacio golmana Stankovića, lopta je već išla u gol, a “ovjerio” ju je Ben koji postiže gol za 2:2!

Do kraja meča jalovi, ali u talasima napadi Salzburga, i dobra odbrana Zvezde uz nekoliko sjajnih intervencija Borjana. Moglo je početi veliko slavlje, jer ovo je bila crveno-bijela” noć……

Pored Crvene zvezde večeras su grupnu fazu Lige šampiona izborili još Benfika i PSV Ajndhoven, a sinoć je to za nogom pošlo fudbalerima Јang bojsa, Ajaksa i AEK-a.