Jako loša prva četvrtina Srbije, koja je ostala bez pogotka u prvih osam minuta, ali na sreću ni Španci nisu bili mnogo bolji, pa prvi period igre riješavaju sa minimalnih 1:0. U nastavku se otvorilo, ali na odmor se odlazi opet sa minimlanom prednosti domaćina, Najviše zahvaljujući Peronu koji je pogodio u poslednjoj sekundi. I treća dionica donoci prilično izjednačen vaterpolo, Prlainović donisi prvo vodstvo Srbije, ali Španci se vraćaju golom Munize za novo izjednačenje. Tako se igralo i u poslednjih osam minuta, i šampion se dobijao penalima sa pet metara.

U dramatičnim petercima srpski igrači bili su precizni, dok je Fernandez pogodio stativu, i selektor Dejan Savić mogao je tradicionalno u bazen. Vladari svjetskih i evropskih bazena tamo su gdje im je i mjesto, na tronu!