Bilo je očekivano da će duel prošlogodišnjih finalista biti pravi spektakl, a da neće razočarati bilo je jasno već nakon uvodnih 180 sekundi.

Manje od dva minuta bilo je potrebno Bajernu da pripreti preko Ernandeza i Čupa Motinga, a nepunih 60 sekundi kasnije na semaforu je stajalo 1:0 za PSŽ. Prelepa asistencija Nejmara, realizacija Mbapea, pa je utakmica počela „hladnim tušem“ za Bavarce.

Bajern je od tog trenutka krenuo silovito, ređali su se napadi kao na traci, nisu uspeli ni Miler ni Čupo Moting ni Gorecka da zatresu mrežu, a u jeku naleta Nejmar je uputio savršen pas u kazneni prostor, a Markinjos zatresao mrežu Nojera za 2:0.

Pre kraja poluvremena uspeli su da prepolove Bavarci preko Motinga, potom su u drugom poluvremenu preko Milera nakon loše ofsajd zamke uspeli da stignu i do izjednačenja, ali je Mbape svojim drugim golom na meču doneo veliku pobedu svom timu nakon kontre i sjajne realizacije.

Do kraja meča mogli su Bavarci da dođu i do trećeg gola, ali su neprecizni bili Alaba, Miler, Moting i Koman su izblokirani, pa je PSŽ uspeo da sačuva vođstvo i dođe do trijumfa.

Revanš je na programu 13. aprila u Parizu.