Tim iz Humske je zabeležio tek drugi trijumf protiv prvaka Hrvatske u Zagrebu u  14 dosadašnjih utakmica, odnosno prvi posle 2.035 dana.

Partizan je odlično počeo meč i posle dve trojke Vanje Marinkovića i polaganjem Radeta Zagorca Beograđani su poveli sa 11:6 i najavili sjajno prvo poluvreme.

Crno-beli su u prvoj četvrtini potpuno nadigrali prvaka Hrvatske što potvrđuje i čak 26 postignutih poena. Ekipa nenada Čanka je igrala jako u odbrani, raznovrsno u napadu i do odlaska na odmor devetorica igrača od 11 koliko je ulazilo u igru upisali su se u strelce.

Partizan je na odmor otišao sa ogrominih plus 21 (53:32), a Marinković i Đorđe Gagić su predvodili svoj tim sa po 11 poena, dok je Zagorac pored 7 poena imao još 5 skokova i 3 asistencije.

Cedevita je očekivano reagovana na startu drugog poluvremena i serijom 10:0 stigla je do 42:53 posle samo dva minuta igre. nalet domaćina prekinuo je trećom trojkom na utakmici Marinković, a isti igrač je u sledećem napadu još jednom bio precizan gotovo sa istog mesta (59:42).

Cedevita je pretila gostima, u nekoliko navrata je došla do 11 poena minusa, ali crno-beli nisu popuštali i uglavnom su imali odgovor na sve zamisli protivničkog tima.

Kobs i Bel su trojkama una startu poslednje četrvtine posle dugo vremena svoj tim približili na manje od 10 poena minusa (64:73), a poenima Benitea Cedevita je došla do 66:73. Brazilac je ubrzo pogodio i trojku za 69:74, a seriju Zagrepčana prekinuo je Džok Lendejl.

Kuk je našto više od 5 minuta pre kraja smanjio na 78:74, a problem za crno-bele bio je izlazak iz igre Gagića zbog pet ličnih grešaka.

Polaganjem Stipanovića prvak Hrvatske je došao samo na pola koša zaostatka (78:79), potom Cedevita nije iskoristila napad, a zagorac je trojkom 68 sekundi pre kraja vratio toliko potrebni mir crno-belima. Domaći su u završnici šutevima iz daljine pokušali da se vrate, ali nisu bili precizni, a 23 sekunde pre kraja Marinković je bio polovičan sa penala za 83:78.

Mladi bek Partizana je 12 sekundi pre kraja pogodio oba penala za 85:80, Cedeevita smanjila na 85:82, Marinković potom bio polovičan sa linije slobodnih bacanja, a posle polaganja Kobsa, Aranitović je jednim penalom overio trijumf crno-belima. istina, Kobs je pokušao sa svoje polovine terena, ali nije bio precizan.

Marinković je bio najefikasniji sa 25 poena (4/6 za tri), uz 4 asistencije, Gagić je upisao 13 i 8 skokova, Zagorac 12, uz 7 skokova i 4 asistencije, a Lendejl 11. U domaćoj ekipi Kobs i Bel su zabeležili po 19 poena, a Benite 11.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Olimpiju, dok Cedevita ide u Zadar. Pre toga oba tima očekuje start u Evrokupu, crno-beli gostuju Trentu, Zagrepčani odlaze u Limož, a ove mečeve pratite na kanalima Sport kluba.