Fudbaleri u “crveno – bijelim” dresovima tako su nastavili put ka prošlogodišnjem uspjehu, kada su se našli u grupnoj fazi najelitnijeg klupskog takmičenja na planeti.

Igra u Helsinkiju nije bila na nivou, ali to će se vrlo brzo zaboraviti, jer rezultat je najvažniji, a on je svakako bio na strani izabranika Vladana Milojevića.

Prvih 45 minuta ponudilo je pravu uspavanku, a vrijedna pomena bila je samo prilika Boaćija u 12. minutu, kada je njegov udarac glavom iz izgledne pozicije završio pored gola.

Mnogo uzbudljivije bilo je na tribinama, gdje je grupica albanskih provokotora napala navijače i novinare srpskog šampiona, a nereda je bilo i prije meča ispred stadiona.

U nastavku meča sve je bilo riješeno za nekoliko minuta.

Nadu domaćinu donio je Dalstrom, odmah na startu drugog poluvremena, kada je iskoristio konfuziju u odbrani Zvezde. Činilo se tada da goste čeka paklenih 45 minuta, ali nije bilo tako.

Već u 56. minutu dobra akcija “crveno-bijelih” koju pogotkom završava Јovančić, a da su bili malo agilniji napadači Zvezde, mogli su i do punog preokreta.

I kada se očekivao kraj, Riski je u drugoj minuti nadoknade pogodio mrežu Borjana za trijumf šampiona Finske (2:1), ali Zvezda ide dalje, što je najvažnije u cijeloj priči.

U narednoj rundi Crvenu zvezdu očekuje pobjednik meča Kopenhagen – Nju Sejnts, a u prvoj utakmici pobjedu od 2:0 ostvario je šampion Danske.